Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv diskusních příspěvků - únor 2012 (2)

1. 3. 2017

Na jedno pracovní místo tak v současnosti připadá již 15,5 uchazeče.
Diskuse

ifka

24. 2. 2012 09:12

V následujících měsících lze očekávat další růst míry nezaměstnanosti. Tento vývoj by se však s příchodem jara měl začít obracet a to nejen kvůli sezónním faktorům, ale i díky lepším datům, které poslední dobou chodí z německé ekonomiky. Poklesu nezaměstnanosti bude naopak bránit slabá domácí poptávka a přetrvávající ostražitost českých domácností a podniků.
Zdroj viz link http://www.kurzy.cz/makroekonomika/nezamestnanost/

Bude i hůř, práce není a nebude a když bude, tak od rána do večera za peníze které Vám nevystačí ani na základní bydlení a jídlo!
A aby toho nebylo málo, tak se do Čech hrne další vlna zoufalců za prací, viz link níže. každý dělá co může.
http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/zoufali-rekove-italove-a-spanele-miri-za-praci-do-ceska-bude-jich-pribyvat.html

Tak už jenom aby vláda vrátila v restituci majetek církvi, /asi ho v minulosti nabyla prací))/ no a církev, vzhledem ke svému poslání, jak uvádí pomáhá lidem a sama žije skromně, tak může pomoct aspon lidem na ulicích a ne jenom hazéním zbytkú od svých přeplněných stolů, ale pořádně, tak jak sama káže!

 

Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP

a co teprve veřejné práce
Otevřený dopis Mgr. Renaty Hanušové ministru Drábkovi

M.Šrámková

24. 2. 2012 10:36

Přeji dobrý den,
tuto stránku jsem objevila teprve včera večer, když jsem hledala nějaké info o veřejných pracích.
Dnes jsem našla dopis paní Hanušové a držím jí palce!!!
Zanechala jsem příspěvek v diskuzích s tím, že po ránu si tuto stránku řádně prostuduji. Koukám, že je nás spousta s podobnými zkušenostmi a to jak ECDL, tak veselé rekvalifikace a hlavně "spolupráce a slušnost" ÚP.
Jen základy o mě: SŠ,několik rekvalifikací jen jedna od ÚP, více jak 2 roky bez práce.Ze "systému" DONEZ jsem odešla na měsíc na DPP, nechtěli mě z něj odhlásit, ale když jsem odmítala chodit na poštu a zároveň do práce...a chtěla nadřízeného...tak to najednou šlo.( Mimochodem paní na ÚP tvrdila, že to tak dělá spoustu lidí a že na to nemám nárok...tak by mě zajímalo, kolik lidí jim chodí na poštu i do práce...šmankote).
Bohužel firma zkrachovala....a s námi 2 pracovnicemi dohodou ukončila. Byli hodní, ale nevedlo se...mladí. Okamžitě jsem byla zařazena na veřejné práce a mám se příští týden hlásit. Proto jsem se dostala na tyto www.

Jsem nešťastná a rozčílená a nemám moc peněz, ale nejvíce mě trápí, že si to děláme sami. Jelikož není práce, tak skupinky a organizace (prahnoucí a vezoucí se v a po dotacích, grantech atd.)...hrají si na to, že jsou o kousek víš a dál a doufaje, že je to nepostihne, zuby nehty plní nesmyslné požadavky, plány a jednotlivá zadání státu, ÚP atd.
A každý komu se podaří založit jakoukoli organizaci na která vhodně využije situace, zpracuje data, udělá reklamu, psychologicky "pomáhá" nezaměstnaným, zaměstná menšinu, učí menšiny žít atd...atd...dosaďte si...každý nějako znáte...zas má pocit, že je na tom lépe. To já dělat nemohu, nechci a odmítám. Tím si ten sistém udržujeme, pomáháme mu a o to jim jde. Co takhle trochu hrdosti....a nebo alespoň inteligence...protože 100% jednou dojde i na ty, kteří z toho ještě něco vytěžili.
To co jsem zažila na jediné ÚP. placené rekvalifikaci...která se díky dalším dopňujícím "aktivitám" protáhla z 3 měsíců na více jak půl roku mě natolik rozhodilo, že jsem si řekla, že s UP již nikdy i kdybych na chleba neměla. Od té doby jsem si dělala rek. sama odmítala jakékoli peníze od ÚP i sociálky a pravidelně docházela, jelikož jsem neměla na to, platit si ještě zdravotní a také to pokládám za jejich povinnost. Skoromanžel totiž odvádí více jak 15tis(dohrom.) na sociální a zdrav. Když jsem to počítala...tak jen příspěvek na politiku zaměstnanosti dělal cca.2 tisíce. Pokud by tedy zaplatil mou sociálku, mé zdravotní a ještě mi něco málo přidal na děti...pořád jim toho dá ještě dost. No a takto vlastně platí tu paní co mě nadává, ohrnuje pysk a ještě ty co mě pošlou hrabat. Trochu ho to začíná stresovat, když nemáme na nové boty atd.
Právě jsem se rozhodla, že se zapojím a budu spolupracovat.
Doufám, že nás bude tolik, aby to někam vedlo, ale za pokus to stojí a hodlám v tom pokračovat i kdyby se na mě štěstí usmálo a práci jsem sehnala a to proto, že je okolo mě spousta slušných lidí, kteří jsou na tom stejně a otroctví snad již bylo zrušeno.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.119.85 Blokovat IP

Donez
Diskuse

Lubomír

24. 2. 2012 11:20

Dnes jsem poprvé absolvoval návštěvu Czech Pointu(Donez).Měl jsem předepsaný čas na 9:30h,dorazil jsem díky zpoždění vlaku(který stojí 62kč-zpáteční jízdenka) v 9:50h.Na poště byly otevřeny pouze 2 přepážky,a na každé z nich byli promíchání lidé z Donez a lidé vyřizující si svoje záležitosti na poště,čili ostatní.Takže v každé frontě po 12lidech a chodili další a další.Stalo se však to,že systém nechtěl naběhnout resp.nabíhal velmi velmi pomalu.V 10:10h se moje řada ve které jsem stál posunula o dvě místa a to hlavně kvůli paní která platila složenku,přede mnou byli 3 lidé s Úp,kteří tam čekali ještě déle.Když jsem se podíval na hodiny bylo jíž 10:22h a já byl furt jen pátý.Ti co tam byli kvůli poštovním věcem,začali nadávat a přidávali se další.Že co jsme to za lidi,že zdržujeme ty "normální" kteří si potřebují zařídit své věci a díky nám debilům z pracáku musí čekat.Proti tomu jsem se tvrdě ohradil a vznikla tak hádka zaměstnaná vs. nezaměstnaný.Do této debaty se připojil i její manžel a tak jsme si vyměnily názory po kterých mi oznámil,že si na mě počká venku.Řekl jsem mu tedy,že jestli vydrží do té doby než přijdu na řadu,tak se můžem venku potkat.Na řadu jsem se tedy dostal až v 10:51h což je 21min po hodinové toleranci,paní pošťačka mi řekla že mi to sice omluví,ale mám chodit dřív,místo dělání rozbrojů.Přitom jsem se jen bránil proti tomu aby mě někdo urážel!Zvažuji tedy opravdu o ukončení tohoto trapného divadla,které nikomu nepomůže a pokud někdo na černo pracuje tak si to vždy nějak zařídí.Já sebou odmítám vláčet,není mi -náct, aby na mě někdo na poště řval a poučoval mě.
P.S: Pán bohužel venku čekat nevydržel,takže násilí díky systému Donez nebylo potřeba.

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.208.91 Blokovat IP

Re: Donez
Diskuse

nez.

24. 2. 2012 11:30

Držím palce ať to zvládáte - u nás na poště je několik okýnek, kde čekáte kam vás vyvolaj a když se na vás dostane řada, že jdete např. k okýnku č. 4, tak po oznámení že jdete na DONEZ paní za okýnkem řekne - jé já na to nemám oprávnění - a převexluje vás jinam, takže zas čekáte až u dalšího okénka na vás přijde řada, to už se mi stalo několikrát, takže nejde odhadnout čas jak dlouhou dobu zrovna dnes budete trávit na poště. Nehledě na to , že nikdo žádnou časovou toleranci nám veřejně neřekl, kolik dělá.

Odpovědět | Smazat | IP: 88.146.206.2 Blokovat IP

dotaz
Diskuse

M.Šrámková

24. 2. 2012 14:12

Zdravím...do O.poradny si nejspíš hned v pondělí zajdu...ostatně dělala jsem tam asi rok dobrovolníka...tak uvidím,co doporučují. Ale i tak se chci zeptat- když jsem tedy již podepsala smlouvu o výkonu veř. služby...stále se mohu dobrovolně odhlásit???
Nevíte někdo z hlavy...nechce se mi lovit 2 hod v § a změnách a dodatcích atd...díky
a ještě...informovala jsem se a tedy měsíc za mě ještě platí zdrav.poj. stát..ale vy tu píšete kalendářní měs. je tím myšleno...že např. pokud skončím k 2.3. je ok když se nahlásím cca 29.3....ale kdybych skončila např28.2...a nahlásila se po 20.3....tak nelze???opět díky

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.119.85 Blokovat IP

Re: dotaz
Diskuse

Jeden z nezaměstnaných

24. 2. 2012 15:47

Dobrý den , Vy se můžete z principu věci odhlásit v kterékoliv fázi z úřadu prác.e Vy jste přeci ani donez ani nabídku , alias neslušný návrh veřejné služby neodmítla a prostě uprotřed "hry" zajdete na úp a tam jim sdělíte, že se jdete odhlásit. Pokud vám položí otázku, proč tak činíte, tak se jich klidným hlasem zeptáte, zda je povinnost sdělovat důvod odhlášení z evidence úp . A oni zřejmě budou musit doznat, že není, ale pokud by to bylo důležíété , že můžete. Tak jim , pokud takhle nějak odpoví ona zprostředkovatelka , třeba povězte, ,že máte přislíbenou nějakou brigádu či dočasnou práci někde (z ruky) a že to je přeci smyslem "pobytu" na úp, najít si nějaké zaměstnání, ať již se mu říká jakkoliv . Takže činíto to , co vlasrtně je smyslem evidence, najít si práci . A pak za necelý měsíc se můžete zase přihlásit zpět a dva měsíce a více Vám musí dát pokoj a vzp pojištění bude platit stále stíát .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.41.26 Blokovat IP

Re: Re: Re: Re: Re: DONEZ x NUCENÉ PRÁCE
Diskuse

JEDEN Z NEZAMĚSTNANÝCH

24. 2. 2012 16:13

Dobrý den , nejhorší je , že oni mohou zneužít situace a hnát to na ostří meče, I když je to samozřejmě pravda a Vy nejste jako nezaměstnaná mít peníze na dopravu do NULITNÍHO zaměstnání, které po 4 hodinách nejenže nevydělá na stravu a dopravné do nucené práce, ale naopak Vás okrade , tak to nechají na Vás , ať se soudíte. Zneužijí toho . Takže , raději se sofistikovaně odhlašte a pak zase později přihlašte , ale vždy tak , aby to bylo z Vaší iniciativy a jejich řeči jen pasivně vyslechněte. Rep. Ještě jedna možnost, řekněnte jim , že potřebujete den na rozmyšlenou , jestli by Vám mohli s tím "návrhem" nucené práce počkat na zítra , třeba že se musíte poradit s partnerem . A pokuste se zjistit, třeba u ředitele , jak to je s tím ,když nemáte na dopravu na lokalitu nucených prací a na jídlo, potřebné na obnovení životní energie, kterou z Vašeho těla vysaje´í 4 hodiny nucené práce. Ideální by bylo , kdybyste mohla mít s sebou někoho jako mluvčího , ten by totiž jim mohl tak trochu i "dávat kapky" ,nebyla byste totiž za jeho slova odpovědná , něco jako advokáta chudých . A aby mluvil "CO SLOVO , TO RÁNA" . Ale jinak , v tom terénu , co se obvykle hákuje na uklízení, tak tam je spousta stříkaček od narkomanů . Nelze mikdy vyloučit, že tím , že ji v trávě nevidíte, ,že vám nepropíchne obuv či rukavici . Pak by Vám to strašně ublížilo , 6 měsíců byste žila v nejisotě , co je . A kdo by Vám za ten strašný pocit zaplatil a vysoudil odškodnění . To je několik milionů .Takže , vnímejte je jako morálně zdegenerované kurvy , ty úřední nevěstky a nevěřte jim ani slovo . Ono ikdyby se něco stalo , co jsem zde naznačil a popsal, tak Vás v tom nechají , a ještě dobytek řekne, že se to bude řešit standardně . Takže , nechoďte na žádné nucené práce a sabotujte to , aby se to položilo , tento šmejd systém . Prostě v klidu se odhlašte a pak zase pozděkji přihlašte , ono se to postupně , až to bude více lidí postihat, tak zprvu nenápadně , ale o to intensivněji propukne nevole a i když zatím mediální prostituti píší úchylně , jako že my simulujeme , pak , jak uvidí , že se chystá mela, obrátí na místě způsob vyjadřování .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.41.26 Blokovat IP

Re: Re: dotaz
Diskuse

m.sramkova

24. 2. 2012 21:14

díky,
zatím váhám...moc se mi nechce používat jkejich metody, ale je dobré vědět, že možnosti tu jsou.
Nyní si "pohrávám" s myšlenkou, že bych nastoupila a chvíli sledovala. To proto, že pokud chci něco kritizovat důkladně to poznat neškodí. No a pokud by to bylo "moc silné kafe" stále mohu jít na brigádu do ...kamkoli daleko.
Pokud se rozhodnu absolvovat...povedu si denníček a budu informovat...aď z toho něco máte.
Ještě jdu na konkurz...jakože mě vybrali dle životopisu na místo skorošéfové, ale možná to zas bude nějaká habaďůra, kterých jsem absolvovala tolik....že se jim v polovině začínám usmívat do obličeje...a no kdo zná mladé kravaťáky s hrnci, lampami, dotacemi,a pojištěním a mobilní kanceláří( ta vede v mé hitparádě) ví o co gou.... Zdravím

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.119.85 Blokovat IP

Re: Re: Re: dotaz
Diskuse

JEDEN Z NEZAMĚSTNANÝCH

25. 2. 2012 01:05

Dobrý den , ale opravdu mějte na paměti , že v tom terénu je opravdu ledaccos a já sám , jelikož jsem měřič a venku v terénu stále , tak vím , že všude v těchhle veřejných prostranstvích jsou samé pohozené stříkačky a podobné věci od narkomanů a jsou nevyzpytatelné , nejsou vidět na první pohled . A to je strašně nebezpečné a zákeřné , hrozí od hepatitidy po cokoliv a to člověka poškodí vždy . Takže z toho mám vždy obavy a pokud nemusím , vyhýbám se tomuto . Takže , jiná věc je , pokud člověk chodí do terénu za odpovídající odměnu a bere na vědomí ,že musí s takovými věcmi počítat a střežit se jich, ale pokud tam jde z donucení a ví ,že nedostane nic a ještě riskuje zdraví , tak to je přímo trestuhodné od těch , kteří toto dopouští . Takže , pokud by to byla nějaká neškodná práce alias služba jako v knihovně, tak snad , ale určitě se nevystavujte nebezpečí za nula korun . To je od toho úřadu špína a jsem přesvědčen , že se jedná o nucenou práci v rozporu s úmluvou z. r. 1931 a měli by statutární zástupci úp již být dávno ve vyšetřovací vazbě . Nutit k nucené práci je kromě jiného i tr. čin vydírání a zde se odehrává i obchodování s lidmi . Města dostanou dotace , když "přijmou" nevolníky a vytvoří nevolnická prac. místa a ty jim dohodí kuplíř = úřad práce a všichni se šábnou , jen nevolník utře pusu . Takže hned několik trestných činů .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.41.26 Blokovat IP

nucené práce
Diskuse

taky váš

25. 2. 2012 10:41

Jak to že nebyla a není práce / za mzdu / a teď najednou je a bude plno pracovních míst a zadarmo ???
Má už někdo zkušenosti s nabídkou této práce a může se podělit jak to probíhá ? Díky

Odpovědět | Smazat | IP: 88.146.206.2 Blokovat IP

Domácí vězení
Diskuse

Dany

25. 2. 2012 12:52

Jsem nezaměstananá, již 3/4 roku čekám v pořadí na operaci, nikdo mě nechce zaměstnat, když jsem stále před operací. Lehčí práci mimo fyzicky náročné práce v chladném prostředí bych dělat mohla. Na operaci musím z důvodu drobného lékařského ošetření ,které mi poškodilo zdraví.
Na ÚP požadují když nemohu na veřejně prospěšné práce ať si přinesu neschopenku. Tu by lékař vystavil - na žádnou nemocenskou nemám stejně nárok. Jenže pak bych měla jen vycházky (asi 2 h denně ?)
Pobyt v paneláku 1+1 by jistě zhoršil mé fyziké i psychické zdraví. Pokud bych nedodržela čas vycházek, ÚP kontroluje zda se opravdu "léčíte ". Nejste doma po vycházkách, vyřadí vás z evidence.
Může opravdu ÚP ukončit evidenci, pokud nedoržujete čas vycházek při pracovní neschopnosti která není placená ???
Děkuji za infromace a vaše zkušenosti.
Dany

Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP

Re: Donez
Diskuse

Veronika

25. 2. 2012 18:39

Pane Lubomíre,
já utratím také dost peněz za dojíždění kvůli donez a veřejné službě.Jelikož k nám jezdí linkový autobus jen 4x denně tak musím využívat auto rodičů a projezdím měsíčně více než je mé zdrav.pojištění konkrétněji je to 1200-1500kč,což je neúnostné.Nikdy jsem na černo nepracovala a dost mě štve že jsme hozeni všichni do jednoho pytle.Notoričtí nemakači,bílý,černý,slušní,nepřizpůsobivý,s dávkami i bez dávek.Je přeci rozdíl když někdo bere dávky třeba v hmotné nouzi(+další příspěvky) které dosahují např.skoro 10tis a někdo kdo je nebere.Ten kdo bere tyto dávky tak dejme tomu by třeba mohl nějaké ty práce dělat,ale ten kdo od státu ani obce nebere nic a musí vykonávat tytéž práce mi jen kvůli zaplacenému pojištění mi přijde při nejmenším velmi nespravedlivé.

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.209.31 Blokovat IP

Re: Re: Donez
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

25. 2. 2012 23:14

Dobrý den , to musí být dost hrozné , takhle neúčelně vyhazovat peníze za nepotřebnou návštěvu na poště . Pokuste se to z nich dostat zpět . Navíc ti , co berou tyhle větší peníze , tak tam stejně nedochází se hlásit . V podstatě tam chodí celkem spořádaní lidé , u kterých vědí (ti z úp) , že z vrozené slušnosti nebudou "dělat potíže" .
Já jsem tam naštěstí mohl chodit i pěšky , sice 2.1 km tam a totéž zpět , občas autem , asi tak v polovině případů , když to bylo čelné a mohl jsem to spojit třeba s nákupem a dalšími aktivitami , pokud se jednalo jen o jalovou návštěvu a nic jiného jsem neměl , tak jsem si udělal pěší výlet , ale jinak mne to omezovalo velmi . Opravdu , kdybych nebyl dosti laskavý člověk , který nemá rád násilí , tak bych tomu kriplovi Drábkovi natloukl . Ta jeho ženská to asi také nemá v hlavě v pořádku , když se o něj nebojí a nedomluví mu , že nahrabáno mají dost a nemusí vymýšlet nesmysly, jež mohou někoho dohnat k rozhodnutí Drábkovi vylepšit fasádu . Ne každý uvažuje jako já . Jinak morálně zdegenerovaných ženských , které tyto imbecilní nápady typu Donez a nucené práce podporují , je rovněž několik v poslanecké sněmovně a podílely se na tom . Na úřadě , kam chodím ,mají bohužel ty ženské , dosti mladé a bez životních zkušeností rovněž vymyté mozky jako v nějaké sektě a ony tomu debilismu i snad věří .
Takových kriplů jsem viděl naposledy za komunismu na základní vojenské službě , takže tyhle nevěstky to od nich po tolika letech asi telepaticky pochytily , ale jelikož nejsou sečtělé a umí jen papouškovat tyto hioupé nesmysly , tak se bavím tím , že s nimi komunikuji po svém a je vždycky na rozloučenou velmi naštvu , tím sleduji to , aby nechodily v klidu domů , čím víc budou naštvané , tím to budou přenášet do své domácnosti a tím víc to bude pociťovat i jejich životní partner . Ve skutečnosti se dá i takováto ničemná prácve dělat i "jen jako" a ony to ještě nepochopily , ony naopak to ještě ztrpčují , tak já jim též .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.32.8 Blokovat IP

Re: Dva konkrétní dotazy k veřejné práci
Poradna

ifka

26. 2. 2012 19:13

Dobrý den,
zde je něco uvedeno
Kdo bude hradit ochranné pracovní prostředky a pomůcky už lidem zařazeným do výkonu veřejné služby? Co se těmito ochrannými pracovními prostředky a pomůckami rozumí? Zákon předpokládá, že Úřad práce poskytne osobám vykonávajícím veřejnou službu ochranné pomůcky a pracovní prostředky, pokud se s realizátory veřejné služby nedohodne jinak. Úřad práce ČR bude mít zájem dohodnout se s obcemi na poskytování pracovních ochranných prostředků a pomůcek, a to v závislosti na typu činnosti, které budou v rámci veřejné služby vykonávány. Bude se jednat jak o rukavice, obuv, vesty atd., tak o nástroje potřebné k výkonu činnosti. Zajištění těchto pomůcek ze strany subjektů (obcí a dalších organizací) bude nejen po organizační stránce efektivnější a pružnější. Navíc současné zkušenosti ukazují, obvykle hodnota vykonané práce daleko převyšuje náklady spojené se zajištěním veřejné služby.
zdroj socialnireforma.mpsv.cz/cs/62

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.209.106 Blokovat IP

Re: Dva konkrétní dotazy k veřejné práci a pár postřehů navíc
Poradna

ifka

26. 2. 2012 19:40

moderniobec.ihned.cz/c1-54337280-do-verejne-sluzby-stat-posle-vice-lidi-co-to-prinese-obcim
vit link-taky tam řeší prac.pom.
Prosím dejte vědet, jestli jste nafasoval mundur, at víme jak to vlastně je a jestli musíte i o víkendech makat.

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.209.106 Blokovat IP

Re: Jsem toho názoru , že je naplněn
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

26. 2. 2012 22:15

§ 232a

Obchodování s lidmi

(1) Kdo přiměje, zjedná, najme, zláká, dopraví, ukryje, zadržuje nebo vydá osobu mladší osmnácti let, aby jí bylo užito

a) k pohlavnímu styku nebo k jiným formám sexuálního obtěžování nebo zneužívání,

b) k otroctví nebo nevolnictví, nebo

c) k nuceným pracím nebo k jiným formám vykořisťování,

bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.

(2) Stejně bude potrestán, kdo jiného za použití násilí, pohrůžky násilí nebo lstí anebo zneužitím jeho omylu, tísně nebo závislosti, přiměje, zjedná, najme, zláká, dopraví, ukryje, zadržuje nebo vydá, aby ho bylo užito

a) k pohlavnímu styku nebo k jiným formám sexuálního obtěžování nebo zneužívání,

b) k otroctví nebo nevolnictví, nebo

c) k nuceným pracím nebo k jiným formám vykořisťování.

(3) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny,

b) vydá-li takovým činem jiného v nebezpečí těžké újmy na zdraví nebo smrti,

c) spáchá-li takový čin v úmyslu získat značný prospěch, nebo

d) spáchá-li takový čin v úmyslu, aby jiného bylo užito k prostituci.

(4) Odnětím svobody na osm až patnáct let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 těžkou újmu na zdraví, smrt nebo jiný zvlášť závažný následek,

b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat prospěch velkého rozsahu, nebo

c) spáchá-li takový čin ve spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.87.30 Blokovat IP

problem jak se dostat
Docházka nezaměstnaných – DONEZ

Hanka

27. 2. 2012 15:46

Bydlim na samote kde nejezdi ani autobus ani vlak, na postu je to cca 5 km, je mi skoro 50, mam astma, nemam auto a taxikem me to vyjde na 2000 mesicne, pri dvouch navstevach tydne. Pry se lidem, kterym vznikaji neumerne naklady do tohoto systemu zapojovat nemaji. Ale to nikoho nezajima.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.179.195 Blokovat IP

Re: :))))))
Diskuse

JEDEN Z NEZAMĚSTNANÝCH

27. 2. 2012 16:54

Dobý den , no , je to obyčejný prolhaný šmejd , vlastně zpochybňuje dopravní náklady na Donez a na lokalitu výkonu nucených prací a tvrdí , že se ostatní skládají na nezaměstnané a proto jim to musí odvést . Z největší části , jediné , co se jako skládá stát , ale spíše sám sobě , je to pojištění vzp cca 790 ,- . Stejně , cokoliv jsem potřeboval , za posledních cca 15 let , jsem si platil ze svého , takže pojištění , neříkám u každého , má podobný charakter , jako daň z držby TV i když veřejnoprávní mediální stoku dotyčný držitel TV nekonzumuje . Stát mi nedal na vybranou , že mohu být nepojištěn , takže pochopitelně z práce , jež není , nelze pochopitelně co platit a přesto se placení vzp pojištění vyžaduje a to je , alespoń mluvíc za sebe , hlavní důvod mého pobytu na úp. Kdyby se to nemuslo platit, či dobrovolně, tak bych tam dávno nebyl . Když jsem chtěl jít např, na rekvalifikaci , nebyl to umožněno , teď si prý ji mohu od 1.1.2012 vybrat i sám , ovšem je to podmíněno souhlasem úp . Klidně bych i místo nesmyslného donezu 2* týdně po tři měsíce chodil jeden měsíc na smysl dávající rekvaifikaci . Jenže to tenhle zlomyslný šmejd systém neumožní .
Např. jsem zareagoval na místo maséra , jež inzeruje úp , ale když jsem tam zavolal , zjistil jsme , že to je nechutná komedie. Chtěli člověka typu ozp 2. a 3. st., což pokládám za hloupý nesmysl , jelikož masáže jsem již dělal ze záliby a vím , že to je dost fyzicky náročná činnost. Takže ten provozovatel mi sdělil, že to je uměle vytvořené místo úřadem práce , kde mzdu mu platí ten úp . Takže naprosto nesmyslný požadavek , aby invalida 2. či 3. stupně vykonával masáže , kdy musí pracovat v podstatě celým svým tělem v různých polohách . Větší hloupost jsem neviděl . Asi jakoby měl sanítáře dělat invalida . Takže jediné , co úp dokázal , je že předstírá , že "vytvořil" pracovní místo, které však z principu věci vyžaduje fyzicky zdatného člověka , což ozp 2 a 3 .st. asi není .
Ten Drábek opravdu mluví co slovo to rána , kdyby takhle promluvil , co jsem byl na vojně , tyto hloupé nesmysly , už dávno by měl , jak pravil jeden Východniar, "rozbitú držku" .
Nejsem si vědom , že bych kvůli kč 790,- , které stát za nezam. platí , avšak po něm vyžafuje kč 1080,- , když není na úp či je vyloučen , bylo ve správné protihodnotě , dané 80 hodinami veřejné služby .
Vše , jak je to organizováno , to naplňuje znaky obchodování s lidmi , kdy ti , kteří připusťme obdržují dávky na obživu a jsou na nich životně zavislí , jsou pod pohrůžkou vyhazovu z úp , což je odstavec 2) - tíseň či závislost , na tyto práce nasměřováni . Jeden ředitel úp dokonce doznal , že zneužil nevědomosti těch, kteří na tyto práce chodili již loni a domnívali se (oni) , že obdrží jakýchsi kč 1600 jako minule , což se však nekonalo ,a on poznamenal ,to jsou ti , co nečtou noviny, takže zneužil i jejich omyl a dopustil se též lsti . Samo stát. zastup. , doví-li se o trestném činu , má za povinnost iniciovat trestní řízení , což se dosud nestalo a nestane. Místo toho se zabývá , kterak uvěznit člověka, co pokreslil plakáty, tvořící klamavou reklamu polit. stran. Jsem názoru , že tak jako je stíhatelná klamná obchodní reklama, tak i klamná polit. reklama , obojí škodí .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.84.212 Blokovat IP

Re: ))
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

28. 2. 2012 17:12

Dobrý den , opravdu jsem volil vždy dříve , ale po listopadu 2010 již nikdy nikoho nepůjdu , takže jakmile mi někdo dá do schránky volební lístky, půjdou bez čtení rovnou do kamen , to je jejich správné místo . Jsou to podvodníci , kteří se , bez ohledu na to , co hlásají , vždy nějak domluví a vzejde z toho lumpárna ,takže jejich kampaň je klamná reklama . Ze všeho nejvíce nenávidím tři TOP NACISTY v tomto pořadí : Hegera (protože šmejd zařídil 1.11.2010 ,že nesmějí chodit lidé každý týden na plasmu , ale jen za 14 dní a lidem , co tam chodí , ty peníze krutě chybí- vím ,že ty ženské , co tam hodí , je velmi potřebují ) - navíc to je komplot s karajským zdrav. a.s. , domníval se šmejd, ža tam začnou chodit místo do plasmy , ale zázrak nepomohl.
Dále vadí Drábek, kripl donutil spoustu lidí jezdit na uměle vytvořenou zakázku pro českou poštu DONEZ a dále se angažuje aktivně v obchodování s lidmi a nucení k nucené práci a ještě lže a tvrdí , že nikdo nikoho nenutí je (VS) přijmout a že to VS není nucená práce .To mu prochází především proto , že v této kleptokraii justice samozřejmě dobře ví , že lže , ale z pudu sebezáchovy nekonají . A dále Kalouska , neuvěřitelné zlodějské prase .
A samozřejmě ujetý Nečas , že prý , když je někdo nezaměstnaný , tak za tuto skutečnost musí odvést prý veřejnosti službu . Takže debil Nečas vlastně vnímá okolnost , že asi 840 000 lidí nemá zaměstnání , které prostě není k mání , tak to vidí jako jakýsi přečin proti veřejnému pořádku . Prostě , jsou to morálně zdegenerované svině, (ty jsou alespoň užitečné do chovu) , jež dávno ztratily soudnost . Tohle zřízení opravdu nemá budoucnost a já sám nevím , jaké jiné místo něj . Dříve to řešili lidé tak, že když je dusila byrokratická Evropa, tak odešli do Ameriky a když na ně zkoušela británie podobné triky , jako Kalousek a top nacisti ,tak je vyhnali se zbraní. Jenže to také nemělo dlouhého trvaní a šmejdi od vnitř ty US vlastně také ztotalizovali , takže co se nevedlo Ebvropě , udělali jejich vlastní lidi , ale zatím to yankeyům dochází pomalu a také je pozdě . Takže také nevím , jen vím , co škodí aktuálně .Ale nepochybuji , že to co nakradli šmejdi ve velkém a štosují nzužitečně peníze jako zakopanou hřivnu a dělají to v každém okamžiku , že by to stačilo na spoustu pracovních míst a ne jen uměle vytvořených úřadů . Navíc ty peníze kradou ne tržně , ale direktině , čili to je vlastně také totalita . Když se to tak vezme, taki na tom áčku ,co jsme musili hákovat 24 měsíců na vojenské základně, tak přesto kromě služného ,které dělalo tehdy kč 120- , tak všichni obdrželi od 4000 - 15000 za ty dva roky tehdy , takže i bolševici si byli vědomi , že to nemůže být zas až tak zadarmo jako služba vlasti , hákovat 14-16 hodin denně . Rozdíl v odměně byl dán také tím , že někteří měli průkaz strojníka (bagr , jeřáb, dh-áčko uds-ka apod a nebo na nákladní auto nebo nějakou jinou civilní odbornost) a také známostí s lampasákem .Takže tyhle novodobé svině jsou ještě horší , než tehdejší lampasáci .
Ale mrzuté je, že ikdyb je vzal čert třeba ještě tohoto dne, tak stejně ze setrvačnosti ty jejich lumpárny poběží .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.74 Blokovat IP

Začátek formuláře

Re: doba DONEZ
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

28. 2. 2012 17:54

Dobrý den , pokuste , máte-li všehna potvrzení o návštěvách donezu , jít na úp , třeba za ředitelem a ukázat mu tento dokument kee je uvedeno od té Plívové (mluvkyně ministra) , že maximálně 3 měsíce nejvýše 2 * týdně a pokud jste šla poprvé např. 112.2011 ve čtvrtek , tak naposled byste měla jít tak 29.2.2012 ve středu . Ale pokud vám te nsystém vyrobil , že máte jít i 1.3.2012 čtvrtek nebo 2.3.2012 pátek , tak se zastavte před tou návštěvou na donezu na úp tam tam to zkuste zarazit s poukazem , že to dáte ke správnímu soudu , (tak jistěže se nebudete soudit, ale t ani oni něvědí , o bude) a o se týče obchodování s lidmi na nucenou službu pro osobou závislou (na libovůli úp) tak zatím , až tam k nim půjdete , tak jim neodporujte , podobně jako duševně méněcenným , a počkejte , saž Vám djí papír, , že máte jít k lékaři , zda jste schopna výkonu nuených praí. A zeptejte se , do kdy přinést(může mít totiž i felčar zavřeno a náhradní třeba také) a odhaduji , že to je tsak týden. A místo toho, nechdte k žádnému a napište si papár , že sdělujete úp ,že se odhlašujete z evidence úp (o nucených praech nemluvte) a pak za necelý kalendářní měsíc se přijĎte opět zaregistrovat a když totak udělá každý , tak se to rozsype. Navíc je to trestný čin obchodování s lidmi popasný v par. 233 a tak proč jej umožnit realizovat. Dále porušení úmluvy o potírání nucené práe .z r. 1931 .
Ten text je zde : TZ_MPSV_verejná_sluzba.pdf , ta ksi jej stahněte z inetu a ukažte jim jej , aby se jím řídili .
Bohatě by zatím stačilo , kdyby dnes třeba vzali Drábks do vyšetřovaí vazby za podněcování k obchodu slidmi a nucené prái a ještě zítra by Vám podslali omluvný dopis . Tyhle nány na úp by měly velký strach z vyšetřovací vazby, neboť jak pravila její mluvčí na Pankráci , u nás je všechno v pořádku ,až na to , že tam občas někdo přijde o život, jako třeba Otakar Tomek .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.74 Blokovat IP

Odhlásit se z úp lze i v okamžiku nabídky veřejné služby
Diskuse

NEZAMĚSTNANÝ

28. 2. 2012 21:40

Dobrý den , ve skutečnosti se lze legálně dokonce odhlásit i v případě "nabídky" veřejné služby .
To znamená, že když přijde nezam. na pravidelnou schůzku a zprostředkovatelka mu sdělí nabídku a on ji vyslechne , tak může odpovědět, že se hce odhlásit .

Důležitý efekt veřejné služby je také v případě dobrovolného odhlášení se v případě nabídky veřejné služby. Těchto případů je již několik desítek

Zde je celý text :

http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/62

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.74 Blokovat IP

Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

Verča

29. 2. 2012 08:54

Na poštu jsem chodila min.o 14dní více než je lhůta 3 měsíce a kdybych to sama nezasastavila tak tam zřejmě chodím dodnes!A teď chodím na veřejnou službu,která mi byla PŘIKÁZÁNA,ne nabídnuta.Drábek tvrdí,že je to nabídka,ale nikde nepíše,že je to buď a nebo.Jdi zametat a buď poslušný a stát ti bude platit zdravotní pojištění,nebo odmítni a vypadni na půl roku do ..... ať se sníží nezaměstnanost.Opět jsou v jednom pytli dávkaři(a ruku na srdce)kteří berou od státu někdy i víc než si vydělá pracující a ti co neberou nic a akorát chtějí mít placené pojištění než si najdou nové místo.Paradoxní věc je ta,že se mnou na veřejnou službu chodí kriminálník,který v minulosti obtěžoval moji sestru a řešila to i policie a já sním mám být ve skupině?Když jsem to řekla "Vůdci" neboli vedoucímu (nás) otroků,tak mě poslal nepřímo do zadku.Takže já s Úso mám makat za zdrav.pojištění s kriminálníky sotva se základkou,vulgárními ,kteří stejně nic neudělají a jen každého obtěžují včetně mě.Jak dlouho trvá veřejná služba?

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.210.171 Blokovat IP

Dávkaři vs. (pouze)nezaměstnaní
Diskuse

Štěpánka

29. 2. 2012 10:07

Takto to vypadalo dříve a bylo to spravedlivé,člověk si mohl vybrat,ale teď jsme se posunuli o 25 let zpět.

Lidé dlouhodobě žijící v hmotné nouzi MOHOU pozitivně ovlivnit výši svého příspěvku na živobytí mimo jiné výkonem veřejné služby.Výše částky živobytí dle novely zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi po šesti měsících pobírání příspěvku na živobytí klesá na úroveň existenčního minima. K tomu nemusí dojít, pokud příjemce vykonává například veřejně prospěšné práce, krátkodobé zaměstnání nebo veřejnou službu a dobrovolnickou službu minimálně v rozsahu 20 hodin měsíčně. Pokud odpracuje určený počet hodin, je tato aktivita považována za snahu o zvýšení příjmu vlastní prací a promítne se ve výši příspěvku na živobytí. U více než 65 % lidí v hmotné nouzi, kteří v prosinci vykonali v rámci veřejné či dobrovolnické služby více než 30 hodin práce, narostla jejich částka živobytí o polovinu rozdílu mezi životním a existenčním minimem.Veřejná služba, do které se mohou zapojit POUZE LIDÉ, KTEŘÍ ČERPAJÍ DÁVKY ze systému pomoci v hmotné nouzi, má nejčastěji podobu pomoci obcím při zlepšování životního prostředí, udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství či pomoc v oblastech kulturního rozvoje a sociální péče. Organizují ji obce samotné nebo příspěvkové či jiné organizace, na které obce tuto aktivitu delegují. Vykonavatel veřejné služby pracuje bez nároku na odměnu.

Dnes to vypadá úplně jinak.

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.210.171 Blokovat IP

Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

29. 2. 2012 12:54

Dobrý den, pokud od státu opravdu neobdržujete žádnou dávku , jen to vzp pojištění asi 790 platí stát sám sobě , tak učiňte toto , jděte třeba v pondělí 5.3. 2012 na úp , třeba za ředitelem a nahlašte mu změnu ve smyslu , že se odhlašujete , pak tam zase přijděte o jeden den dříve před koncem kalendářního měsíce tedy v úterý 4.4.202 a oni vás musí zaevidovat a máte pokoj od obou nesmyslů a takhle v tomto ryrtmu to dělejte pořád a co se týká kripla , toho kápa na službě, tak klidně dejte do zápisu na úp , že tam je šmejd kriminálník , která obtěžovaal Vaši sestru a nyní zkouší triky na vás a pohrožte , že pokud nedostnete od úp do 24 hodin omluvu a odškodnění , jdete na státní zastupitelství a oni si ty dva šmejdy vyzvednou policajti přímo na veřejné službě a též bude předvolán ředitel no polcii podávat vysvětlení .Policie samozřejmě zkonstatuje kriminální minulost a ten kápo , ikdyž asi nemáte svědky , tak bude mít problém , takže nechoďte nikdy na službu , vždy se včas odhlašte a ono se to položí samo a děvky z úp bodou mít brzy strach , protože není vyloučeno ,že , jak jsem psal níže , bude možná zahájeno tr. stíhání za obchodování s lidmi a Vy jste se stala jeho obětí , takže můžete dokonce úp naznačit, že budete požadovat odškodnění za to, že se podíleli na obchodování s lidmi a vmanévrovali Vás do něj .
Dobře si přečtěte par. 232a tr. zákona .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.25.161 Blokovat IP

Re: Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

nezaměstnaný

29. 2. 2012 13:53

Také se zřejmě jedná o trestný čin útisku :

Trestné činy proti svobodě :

§ 237 Útisk

Kdo jiného nutí, zneužívaje jeho tísně nebo závislosti, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců.

Tudíž, tím ,že nemáte z čeho platit povinné vzp pojištění , tak jste na úp . A úp Vám "nabídl" pod pohrůžkou vyhazovu nucené práce.
Takže dokonce je i jedno , co Vám nabídl , může to být cokoliv, ale důležité je ,že to je proti Vaší vůli na základě zneužití Vaší závislosti na úp ohledně placení vzp pojištění .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.25.161 Blokovat IP

Re: Re: Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

nezam.

29. 2. 2012 14:01

Takže i okolnost, že Vám nabídli Donez , se stala pod pohrůžkou vyhazovu z úp , takže i tím byla již naplněna podstata tr. činu útisku .

Oni se samozřejěm vymlouvají , že Vás nikdo nenutí být na úp, ale je to lež , je to dáno okolností a nemožností platit povinné vzp pojištěn a to je ta něčí závislost a tíseň . Ty děvky, na úp a není to nic jiného , jsem jim to tak vysvětloval a nechtějí připustit diskusi , vždycky to utnou , že můžem jít a mluví co slovo to rána, nechtějí tohle připustit , že se jedná o závislost , asi dostali instrukce , co mají mlít za nesmysly , a musí se na ně jedině přímou hrozbou . Jsou to obyčejné moraálně zdegenerovsané nevěstky , které za mzdu se podílí na několika trestných činech naráz . Slušelo by jim to nejlépe ve vyšetřovaí vazbě , tam by jim ty hlouposti došly . Ony nikdy nepřiznají , že lžou .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.25.161 Blokovat IP

 

Konec formuláře

Re: doba DONEZ
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

28. 2. 2012 17:54

Dobrý den , pokuste , máte-li všehna potvrzení o návštěvách donezu , jít na úp , třeba za ředitelem a ukázat mu tento dokument kee je uvedeno od té Plívové (mluvkyně ministra) , že maximálně 3 měsíce nejvýše 2 * týdně a pokud jste šla poprvé např. 112.2011 ve čtvrtek , tak naposled byste měla jít tak 29.2.2012 ve středu . Ale pokud vám te nsystém vyrobil , že máte jít i 1.3.2012 čtvrtek nebo 2.3.2012 pátek , tak se zastavte před tou návštěvou na donezu na úp tam tam to zkuste zarazit s poukazem , že to dáte ke správnímu soudu , (tak jistěže se nebudete soudit, ale t ani oni něvědí , o bude) a o se týče obchodování s lidmi na nucenou službu pro osobou závislou (na libovůli úp) tak zatím , až tam k nim půjdete , tak jim neodporujte , podobně jako duševně méněcenným , a počkejte , saž Vám djí papír, , že máte jít k lékaři , zda jste schopna výkonu nuených praí. A zeptejte se , do kdy přinést(může mít totiž i felčar zavřeno a náhradní třeba také) a odhaduji , že to je tsak týden. A místo toho, nechdte k žádnému a napište si papár , že sdělujete úp ,že se odhlašujete z evidence úp (o nucených praech nemluvte) a pak za necelý kalendářní měsíc se přijĎte opět zaregistrovat a když totak udělá každý , tak se to rozsype. Navíc je to trestný čin obchodování s lidmi popasný v par. 233 a tak proč jej umožnit realizovat. Dále porušení úmluvy o potírání nucené práe .z r. 1931 .
Ten text je zde : TZ_MPSV_verejná_sluzba.pdf , ta ksi jej stahněte z inetu a ukažte jim jej , aby se jím řídili .
Bohatě by zatím stačilo , kdyby dnes třeba vzali Drábks do vyšetřovaí vazby za podněcování k obchodu slidmi a nucené prái a ještě zítra by Vám podslali omluvný dopis . Tyhle nány na úp by měly velký strach z vyšetřovací vazby, neboť jak pravila její mluvčí na Pankráci , u nás je všechno v pořádku ,až na to , že tam občas někdo přijde o život, jako třeba Otakar Tomek .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.74 Blokovat IP

Odhlásit se z úp lze i v okamžiku nabídky veřejné služby
Diskuse

NEZAMĚSTNANÝ

28. 2. 2012 21:40

Dobrý den , ve skutečnosti se lze legálně dokonce odhlásit i v případě "nabídky" veřejné služby .
To znamená, že když přijde nezam. na pravidelnou schůzku a zprostředkovatelka mu sdělí nabídku a on ji vyslechne , tak může odpovědět, že se hce odhlásit .

Důležitý efekt veřejné služby je také v případě dobrovolného odhlášení se v případě nabídky veřejné služby. Těchto případů je již několik desítek

Zde je celý text :

http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/62

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.74 Blokovat IP

Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

Verča

29. 2. 2012 08:54

Na poštu jsem chodila min.o 14dní více než je lhůta 3 měsíce a kdybych to sama nezasastavila tak tam zřejmě chodím dodnes!A teď chodím na veřejnou službu,která mi byla PŘIKÁZÁNA,ne nabídnuta.Drábek tvrdí,že je to nabídka,ale nikde nepíše,že je to buď a nebo.Jdi zametat a buď poslušný a stát ti bude platit zdravotní pojištění,nebo odmítni a vypadni na půl roku do ..... ať se sníží nezaměstnanost.Opět jsou v jednom pytli dávkaři(a ruku na srdce)kteří berou od státu někdy i víc než si vydělá pracující a ti co neberou nic a akorát chtějí mít placené pojištění než si najdou nové místo.Paradoxní věc je ta,že se mnou na veřejnou službu chodí kriminálník,který v minulosti obtěžoval moji sestru a řešila to i policie a já sním mám být ve skupině?Když jsem to řekla "Vůdci" neboli vedoucímu (nás) otroků,tak mě poslal nepřímo do zadku.Takže já s Úso mám makat za zdrav.pojištění s kriminálníky sotva se základkou,vulgárními ,kteří stejně nic neudělají a jen každého obtěžují včetně mě.Jak dlouho trvá veřejná služba?

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.210.171 Blokovat IP

Dávkaři vs. (pouze)nezaměstnaní
Diskuse

Štěpánka

29. 2. 2012 10:07

Takto to vypadalo dříve a bylo to spravedlivé,člověk si mohl vybrat,ale teď jsme se posunuli o 25 let zpět.

Lidé dlouhodobě žijící v hmotné nouzi MOHOU pozitivně ovlivnit výši svého příspěvku na živobytí mimo jiné výkonem veřejné služby.Výše částky živobytí dle novely zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi po šesti měsících pobírání příspěvku na živobytí klesá na úroveň existenčního minima. K tomu nemusí dojít, pokud příjemce vykonává například veřejně prospěšné práce, krátkodobé zaměstnání nebo veřejnou službu a dobrovolnickou službu minimálně v rozsahu 20 hodin měsíčně. Pokud odpracuje určený počet hodin, je tato aktivita považována za snahu o zvýšení příjmu vlastní prací a promítne se ve výši příspěvku na živobytí. U více než 65 % lidí v hmotné nouzi, kteří v prosinci vykonali v rámci veřejné či dobrovolnické služby více než 30 hodin práce, narostla jejich částka živobytí o polovinu rozdílu mezi životním a existenčním minimem.Veřejná služba, do které se mohou zapojit POUZE LIDÉ, KTEŘÍ ČERPAJÍ DÁVKY ze systému pomoci v hmotné nouzi, má nejčastěji podobu pomoci obcím při zlepšování životního prostředí, udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství či pomoc v oblastech kulturního rozvoje a sociální péče. Organizují ji obce samotné nebo příspěvkové či jiné organizace, na které obce tuto aktivitu delegují. Vykonavatel veřejné služby pracuje bez nároku na odměnu.

Dnes to vypadá úplně jinak.

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.210.171 Blokovat IP

Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

jeden z nezaměstnaných

29. 2. 2012 12:54

Dobrý den, pokud od státu opravdu neobdržujete žádnou dávku , jen to vzp pojištění asi 790 platí stát sám sobě , tak učiňte toto , jděte třeba v pondělí 5.3. 2012 na úp , třeba za ředitelem a nahlašte mu změnu ve smyslu , že se odhlašujete , pak tam zase přijděte o jeden den dříve před koncem kalendářního měsíce tedy v úterý 4.4.202 a oni vás musí zaevidovat a máte pokoj od obou nesmyslů a takhle v tomto ryrtmu to dělejte pořád a co se týká kripla , toho kápa na službě, tak klidně dejte do zápisu na úp , že tam je šmejd kriminálník , která obtěžovaal Vaši sestru a nyní zkouší triky na vás a pohrožte , že pokud nedostnete od úp do 24 hodin omluvu a odškodnění , jdete na státní zastupitelství a oni si ty dva šmejdy vyzvednou policajti přímo na veřejné službě a též bude předvolán ředitel no polcii podávat vysvětlení .Policie samozřejmě zkonstatuje kriminální minulost a ten kápo , ikdyž asi nemáte svědky , tak bude mít problém , takže nechoďte nikdy na službu , vždy se včas odhlašte a ono se to položí samo a děvky z úp bodou mít brzy strach , protože není vyloučeno ,že , jak jsem psal níže , bude možná zahájeno tr. stíhání za obchodování s lidmi a Vy jste se stala jeho obětí , takže můžete dokonce úp naznačit, že budete požadovat odškodnění za to, že se podíleli na obchodování s lidmi a vmanévrovali Vás do něj .
Dobře si přečtěte par. 232a tr. zákona .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.25.161 Blokovat IP

Re: Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

nezaměstnaný

29. 2. 2012 13:53

Také se zřejmě jedná o trestný čin útisku :

Trestné činy proti svobodě :

§ 237 Útisk

Kdo jiného nutí, zneužívaje jeho tísně nebo závislosti, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců.

Tudíž, tím ,že nemáte z čeho platit povinné vzp pojištění , tak jste na úp . A úp Vám "nabídl" pod pohrůžkou vyhazovu nucené práce.
Takže dokonce je i jedno , co Vám nabídl , může to být cokoliv, ale důležité je ,že to je proti Vaší vůli na základě zneužití Vaší závislosti na úp ohledně placení vzp pojištění .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.25.161 Blokovat IP

Re: Re: Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

nezam.

29. 2. 2012 14:01

Takže i okolnost, že Vám nabídli Donez , se stala pod pohrůžkou vyhazovu z úp , takže i tím byla již naplněna podstata tr. činu útisku .

Oni se samozřejěm vymlouvají , že Vás nikdo nenutí být na úp, ale je to lež , je to dáno okolností a nemožností platit povinné vzp pojištěn a to je ta něčí závislost a tíseň . Ty děvky, na úp a není to nic jiného , jsem jim to tak vysvětloval a nechtějí připustit diskusi , vždycky to utnou , že můžem jít a mluví co slovo to rána, nechtějí tohle připustit , že se jedná o závislost , asi dostali instrukce , co mají mlít za nesmysly , a musí se na ně jedině přímou hrozbou . Jsou to obyčejné moraálně zdegenerovsané nevěstky , které za mzdu se podílí na několika trestných činech naráz . Slušelo by jim to nejlépe ve vyšetřovaí vazbě , tam by jim ty hlouposti došly . Ony nikdy nepřiznají , že lžou .

Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.25.161 Blokovat IP

Re: Re: Re: Re: Re: Veřejná (otrokářská) služba
Diskuse

Verča

1. 3. 2012 10:56

Tak jsem si dnes byla stěžovat na úp a udělali zápis a prý si to prověří.Ale zítra tam musím znova,zvažuji tedy že se v pondělí odhlásím,protože tohle je min.nedůstojné!Jelikož mám na úp jednu známou tak jsem za ní zašla a řekla mi o tom jak se lidé odhlašují a přihlašují a prý se i takhle možnost má lidem brzy zkomplikovat,tak už fakt nevím.

Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.209.146 Blokovat IP