Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2010

5. 1. 2017

Systém a propaganda je jasně nastavena PROTI nezaměstnaným
Diskuse

Marek Olomouc

12. 9. 2010 18:29

vydávaným a štvaným za hlavní pojídače státního rozpočtu,však to politici prakticky deně populisticky zdůraznují v masmédiích.A stádo ovčanů nadšeně tleská, protože ví,že na skutečné pojídače státního rozpočtu jsou ovčané krátcí.Navíc ovčané denodeně závidí nezaměstnaným, že ještě vůbec žijí když jsou třeba rok bez práce, kde na to asi berou, určitě dostávají dávky ve výši jako oni výplaty!Říkali to přece v TV.... Ovčané totiž nevidí a nebydlí většinou vedle tunelářů,korupčníků,majitelů firem přisátých na státní cecek,a pokud snad bydlí tak o tom neví a jen tuší a potají doma závidí.Ale podvědomě ví a bojí se otevřeně a masově protestovat proti miliardovým defraudacím,tunelům a zmanipulovaným státním zakázkám, proto se energie zlosti a zášti koncentruje jak proti nezaměstnaným jako celku, tak i proti části nepřizpůsobivých menšin.
Tak znovu pravice vytáhla stejná-podobná hesla jako soudruzi "Kdo nepracuje, at nejí" nebo "Každý může zkusit jaké to je a začít podnikat"

Odpovědět | Smazat | IP: 85.132.151.252 Blokovat IP

Re: Re: Systém a propaganda je jasně nastavena PROTI nezaměstnaným
Diskuse

Marek Olomouc

19. 9. 2010 12:04

Rád,ale jak?
Jinak problém nezaměstnanosti a nezaměstnaných v ČEZku je hlavně v soustavně plánovitě budovaném systému cejchu a systematické plánovité finanční a existentční likvidace.
Je to podobný systém jako ve středověku přístup k pohanům,židům a domělým čarodějnicím.
Lidská práva velkohubých humanistů v česku byla dobrá jen k tomu aby těmto humanistům (placeným ze západu) pomohla svrhnout protizápadní nepřátelský komunistický režim.V posledních 20-ti letech se LP smrskla jen na boj o práci a držet hubu a krok,jinak letíš.A propagandistické heslo doby je "Práce!!!" - jedno že za žebráckou mzdu z které žiješ na dluh, hlavně pracovat a platit daně privátnímu státu a vydělávat na Panstvo....které si pak vybrané desátky rozkrade v rámci státních zakázek,dotací a sanování astronomických finančních ztrát klíčových firem a bank...
Napřed novodobé Panstvo za nadšeného podporování Západu zrušilo zbrojní výrobu,pak rozkradlo a vytunelovalo spotřební a těžký průmysl a ted vyhozené na dlažbu štve a izoluje a existenčně likviduje.
Západ radostně převzal zákazníky našich bývalých zbrojovek,spotřebního průmyslu a zemědělství.V naší vlastní zemi jsme se za posledních 20 let staly jen námezdními nýmandy a to v daleko větší míře než za Sovětského impéria.
Samozřejmě někteří Vš vzdělaní mají šanci stát se novodobými "dráby" za průměrný západoevropský plat v montovnách.Musí mět však bud velmi dobré známosti nebo mladé pěkné tělo a obličej a hlavně dobrý žaludek.
Cca 600miliard ročně jde z ČEZka jako zisky montoven navždy za hranice.
Nevratné dotační DÁVKY pro firmy a podnikatele v rámci dotačních programů ministerstev a EU jsou ročně v řádech STOVEK miliard.Ač z těchto programů mají být podporovány inovace a vytváření nových pracovních míst, je tomu naopak.Jsou nakupovány robotizované pracoviště,linky za astronomické ceny od zprostředkovatelů a zaměstnaci jsou vyhozeni na dlažbu.

Odpovědět | Smazat | IP: 85.132.151.252 Blokovat IP

Re: zakládáním portálu pro nezaměstané
Diskuse

Vilém Gutfreund

29. 9. 2010 18:46

Děkuji za radu, Michale, nejlepší zřejmě bude se vůbec o nic nestarat a doufat, že zlikvidují někoho jiného, zatímco já budu mít štěstí a najdu si práci, která mi vynese na holé živobytí.

Naštěstí si mohu dovolit daleko víc, a hodlám klidně i riskovat, že moje činnost někoho pobouří a nezadá mi překlady, tak choulostiví zaměstnavatelé ať si hledají zaměstnance jinde. Nepřeji si ani, aby si někdo po nemoci musel nakvap hledat bídně placenou práci v obchoďáku kvůli asociální politice zaměstnanosti. V naší zemi navíc jsou nezávisle na desítkách případů, které údajně znáte, stovky a tisíce lidí, kteří nic nenašli a místo pomoci se jim dostalo chytrých řečí, že málo chtějí, jako by snad k získání zaměstnání nemusely být dvě strany.

A to právě hodláme změnit.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.131.49 Blokovat IP

Re: Re: Pozitivní názor na organizaci
Diskuse

Fox

21. 10. 2010 04:08

Proč? Já jsem taky pravičák a taky mám podobný názor, že taková organizace je tu zapotřebí jako sůl.. Jde o to, že už dávno neplatí, že "kdo pracovat chce, práci si vždycky najde" a že ty práva, která má nezaměstnaný, nebo ve vztahu k zaměstnavateli uchazeč o zaměstnání, jsou tristní a je zapotřebí je posílit, protože nezaměstnaní přece nejsou žádní kriminálníci, ke kterým je možno se chovat hnusně. Je tu zapotřebí, aby uchazeč o zaměstnání měl rovné postavení vůči zaměstnavateli. Také jde o to, aby se z nezaměstnaných nestávali bezdomovci a mohli důstojně žít. Že pro mě trh nemá práci – za to přece oni nemůžou. Ale věřím, že pravicovou politikou (s určitým sociálním citem samozřejmě) je možno dosáhnout úspěchu.

Odpovědět | Smazat | IP: 77.237.150.168 Blokovat IP

Re: Re: Re: Pozitivní názor na organizaci
Diskuse

Jaromír

30. 10. 2010 18:07

Rovné postavení vůči zaměstnavateli bude mít nezaměstnaný v kapitalismu jedině tehdy, až bude tolik volných pracovních míst, kolik je lidí bez práce. Jenže proč by pravice o takový stav usilovala, když pravicoví politici slouží zájmům zaměstnavatelů a těm co možná nejvyšší míra nezaměstnanosti vyhovuje. To se jim pak velmi snadno diktují mzdové a pracovní podmínky a maximalizují zisky!
A ještě jedna podmínka by pro rovnost obou skupin musela platit - zaměstnanci by museli mít stejné právo, tedy právo dát padáka svému zaměstnavateli.

Přestaňte už prosím věřit pošetilcům, kteří chtějí vlastnit svět a ani pak nebudou mít dost! Nebo jste taky bláhově podlehnul jejich propagandě, že budete-li ještě lépe pracovat a podporovat je, časem se dostanete k jejich výhodám? Opravdu si neuvědomujete, že přesně tento typ člověka potřebují nejvíc, neboť jim slouží nejefektivněji? Nebo že byste byl rovnou jedním z nich, politicko/ekonomických oligarchů? To bych se pak snahou s Vámi polemizovat nezdržoval, nemělo by to smysl...

Odpovědět | Smazat | IP: 89.29.17.170 Blokovat IP

Nárok na sociální podporu v nezaměstnanosti
Poradna

Jana

15. 11. 2010 17:56

Dobrý den,
jsem od 1.11.2009 registrovaná na Úřadu práce nyní již bez podpory v nezaměstnanosti. Dosud se mi nepodařilo sehnat zaměstnání,přestože denně sleduji nabídky na internetu,pošlu životopis,většina zaměstnavatelů se vůbec neozve nebo dají přednost jinému uchazeči.Mám 3a1/2roku do důchodu,od května 2010 po prodělané trombóze jsem téměř každý týden u lékaře,neumím si také představit,jak by můj zdravotní stav zaměstnavatel uvítal.Jsem vdaná,manžel má 14000,- hrubého,splácí úvěr.Chtěla bych se zeptat,zda je šance na nějakou sociální podporu.
Děkuji Jana

Odpovědět | Smazat | IP: 78.110.210.42 Blokovat IP

Re: Re: Nárok na sociální podporu v nezaměstnanosti
Poradna

Radek

21. 11. 2010 19:19

O ID už přímo žádat nelze, jen přes obvodního lékaře (možná je to v každém městě jinak), ale je dost nepravděpodobné, že nějaký dostane, když tomu nepředchází alespoň půlroční neschopenka. A sociální pomoc rozhodně nedostane žádnou, vždyť píše, že má její manžel 14 tisíc, to je čistého pořád víc jak dvojnásobek životního minima pro dva, malé děti v tomhle věku asi nemají, zbytečná cesta na úřad. Příspěvek na bydlení by možná mohli dostat (žádat musí ten, na koho je byt psanej), ale bude to maximálně pár stovek - žádá se obvykle na sociálním odboru úřadu práce.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP

propuštěn z nemocmice
Poradna

lada hadkova

24. 11. 2010 23:53

reaguji na vaše názoy do ldn ho neumístí je moc mladý azylový dum obec nemá a na ubytovnu co ml boleslav má nemá nárok prý by jsme ho musely někam přihlásit k pobytu pak teprve požádat a je krátce po volbách tak přectavenstvo ještě nezasedlo až zasednou tak by to museli schválit.Příspěvek v hmotné nouzy také nedostane protože musí bít opět někde přihlášen městký uřad se nepočítá chtěly jsme ho přihlásit aspon na pracáku ale to nejde musí být zdráv což on tam ani nedojde když má v pánvy cca7šroubu zjistovala jsem dluhy na zdravotním nejsou tak vysoké ale nechtěli my je zdělit prý je to tajné ale do 100000kč bez penále se vejde byla jsem požádat o invalidní duchod ale tam chtěj občanský prukaz vojenskou knížku což on prý stratil nevim jestly najdem zápočták a na ten duchod má nárok jestly v posledních 10 letech dělal aspon 5let což nevim někde občas dělal ale jestli mu to dá 5 let to nevim tak jsem zvědavá jak se to snim bude vyvíjet skusim zkontaktovat ty poradny jestly vubec tady nějaký jsou děkuji Vám za Váš čas snad se nějaká rada bude aspon trochu hodit děkuji Hrádková

Odpovědět | Smazat | IP: 81.25.16.87 Blokovat IP

Re: propuštěn z nemocmice
Poradna

Radek

25. 11. 2010 18:44

Přihlášení k pobytu na městském úřadě musí stačit, někdy si úředníci vymýšlejí, když nevědí, ale aby dostal pomoc v hmotné nouzi, musel by být ještě registrován na ÚP (jako uchazeč o zaměstnání), což teď nemůže, to je jasné, ale jak to bylo před úrazem? Tehdy tedy zřejmě taky nebyl a žádné peníze nedostával. No jak jsem už napsal, v tomhle státě ho klidně nechaj venku zmrznout, tady se nějakých lidských práv těžko dovoláte. Jedině ho vzít tajně domů, aby o tom nikdo nevěděl, ani lékaři, ani jeho kamarádi, ani sousedi a ukrývat ho jako žida před nacisty a doufat, že ho ani exekutor nenajde.
Pokud jde o ten ID, rozhodování může trvat klidně půl roku a nejde jen o to, jestli těch 5 let v posledních 10 letech pracoval, ale jestli platil sociální pojištění, což se u některých pracovních úvazků neplatí a při práci načerno, která je u těchto lidí bez přístřeší nejčastější (jinou možnost nemají), už vůbec ne. Na druhou stranu, když mu bude invalidita přiznána, což v tomto případě asi bude, sice žádné peníze nedostane (pokud nemá odpracováno), ale stát za něj bude platit zdravotní pojištění, takže mu ten dluh u pojišťovny aspoň neporoste. Zhruba můžete počítat, že dluží něco málo přes tisíc za každý měsíc, kdy řádně nepracoval a pojištění za něj tudíž nikdo neplatil.
Ještě zkuste ty poradny, třeba tam něco vymyslí a ověřte si, jestli je na tom městském úřadě skutečně k pobytu registrován.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP

Re: Re: propuštěn z nemocmice
Poradna

Radek

25. 11. 2010 19:00

Ještě poznámka: Kdyby ten úraz, co měl, byl pracovní, byla by podmínka odpracovaných let považována za splněnou.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77

 

Poradna

lada hadkova

24. 11. 2010 23:53

reaguji na vaše názoy do ldn ho neumístí je moc mladý azylový dum obec nemá a na ubytovnu co ml boleslav má nemá nárok prý by jsme ho musely někam přihlásit k pobytu pak teprve požádat a je krátce po volbách tak přectavenstvo ještě nezasedlo až zasednou tak by to museli schválit.Příspěvek v hmotné nouzy také nedostane protože musí bít opět někde přihlášen městký uřad se nepočítá chtěly jsme ho přihlásit aspon na pracáku ale to nejde musí být zdráv což on tam ani nedojde když má v pánvy cca7šroubu zjistovala jsem dluhy na zdravotním nejsou tak vysoké ale nechtěli my je zdělit prý je to tajné ale do 100000kč bez penále se vejde byla jsem požádat o invalidní duchod ale tam chtěj občanský prukaz vojenskou knížku což on prý stratil nevim jestly najdem zápočták a na ten duchod má nárok jestly v posledních 10 letech dělal aspon 5let což nevim někde občas dělal ale jestli mu to dá 5 let to nevim tak jsem zvědavá jak se to snim bude vyvíjet skusim zkontaktovat ty poradny jestly vubec tady nějaký jsou děkuji Vám za Váš čas snad se nějaká rada bude aspon trochu hodit děkuji Hrádková

Odpovědět | Smazat | IP: 81.25.16.87 Blokovat IP

pomuže mi už jen skočit pod vlak
Poradna

ivo štěpánek

15. 12. 2010 10:26

Bezdomovcem sem 3roky už me to nebaví mě dál žít bez financi a prace šílené dluhy z pojištění i když seženu praci jen načerno nebudu sponzorovat stát ktery mě odkopl tak se tu mějte

Odpovědět | Smazat | IP: 188.95.127.229 Blokovat IP

Re: Skoro zaměstnaný bezdomovec
Poradna

Vilém

17. 12. 2010 11:31

Dobrý den,
dotyčný zřejmě nemá průkaz ani jiný doklad o pojištění, to ale neznamená, že není pojištěn. Na území ČR je povinně pojištěn ze zákona každý, kdo zde má trvalý pobyt, a to bez ohledu na občanství nebo zaměstnání, tj. i občan Slovenska bez zaměstnání.

Pokud zde trvalý pobyt nemá a není pojištěn v ČR, je ze zákona pojištěn na Slovensku a pojištění zanikne až dnem vzniku pojištění v ČR při zahájení zaměstnání, v případě zániku zaměstnání a pojištění se automaticky obnovuje slovenské zdravotní pojištění.

Zřejmě bude nejlepší zeptat se na libovolné pojišťovně v ČR, kde se určitě podobné případy průběžně objevují, protože zaměstnávání cizinců z EU je běžné.

Podotýkám, že o této oblasti nejsem podrobně informován, nevylučuji různé obstrukce ze strany pojišťoven a obávám se také, že dotyčný bezdomovec se v případě zaměstnání stane terčem absurdních požadavků na doplacení pojistného za celou dobu pojištění, pokud je pojištěn v ČR na základě trvalého pobytu. Totéž ostatně platí pro případ pojištění na Slovensku, což však nepředstavuje při práci a pobytu v ČR bezprostřední problém.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.118.223 Blokovat IP

Re: pomuže mi už jen skočit pod vlak
Poradna

Vilém

17. 12. 2010 11:39

Dobrý den,
souhlasím, nemáte žádný důvod brát ohledy na stát, který zcela vědomě (a dokonce záměrně, aby lidi dohnal na úřad práce a do zaměstnání) obtěžuje požadavky na platby pojistného i osoby bez příjmu a následně se dožaduje doplacení vzniklého „dluhu“, ačkoli ve skutečnosti zjevně dluží sám neposkytnutou pomoc těmto lidem.

Na druhé straně nevidím důvod, proč byste měl vyklízet pole lidem, kteří současnou situaci zavinili a ještě štvou veřejnost proti lidem v problémech, aby neudržitelnost současných poměrů zamaskovali co nejdéle a mohli si užívat, přestože se naše společnost rozpadá.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.118.223 Blokovat IP

Sankce po letech?
Poradna

Marek

21. 12. 2010 21:33

Před třemi roky jsem požádal o sociální pomoc v hmotné nouzi. Byla mi přiznána a jedenkrát vyplacena. Naštěstí jsem už za měsíc sehnal práci a odjel do ciziny. Nestihl jsem to však oznámit odboru sociální pomoci v hmotné nouzi a nakonec jsem na to zapomněl. Hrozí mi i po letech nějaké sankce od tohoto úřadu? Předpokládám že když jsem se tam nedostavil ohlásit změnu tak mě automaticky vyřadili když mi již další finance od nich nepřišly. Žádný dopis mi nepřišel. Vím že je to hloupý dotaz ale nerad bych měl někde dluh který by narůstal.

Odpovědět | Smazat | IP: 194.212.22.251 Blokovat IP

Re: Sankce po letech?
Poradna

Vilém

22. 12. 2010 00:03

Dobrý den,
rozhodnutí o zastavení výplaty dávky Vám patrně bylo zasláno, a protože jste si je nevyzvedl, vrátilo se odesílateli, bylo vystaveno na úřední desce a v příslušné lhůtě nabylo právní moci. O tom všem jste se v zahraničí nemohl dozvědět. Jelikož jste (předpokládám) neobdržel dávku za onen měsíc neprávem, nevznikl Vám přeplatek, ale zanikl Vám až nárok na další výplaty (zřejmě proto, že jste neposkytl informace o příjmu za další měsíc, nedoložil náklady na bydlení apod.).


Obecně upravuje vracení přeplatků (což se však Vás zřejmě netýká) zákon o pomoci v hmotné nouzi v paragrafu 51.

(1) Jestliže příjemce dávky přijímal dávku, ačkoliv musel z okolností předpokládat, že tato dávka byla vyplacena neprávem nebo ve vyšší částce, než náležela, nebo jestliže dávka byla přiznána nebo její výše stanovena na základě nepravdivých, neúplných nebo zkreslených údajů, sdělených příjemcem, je povinen částky neprávem přijaté vrátit.

Navíc podle odstavce (6) téhož paragrafu zákona o pomoci v hmotné nouzi povinnost vrátit dávku poskytnutou neprávem nebo v nesprávné výši zaniká uplynutím 3 let ode dne, kdy byla dávka vyplacena.

To nelze sice chápat mechanicky, protože různé úkony úřadu mohou běh lhůty zastavit, ale obecně to platí.

Na Vašem místě bych si nedělal neúměrné starosti, ani případný přeplatek se nezvyšuje o penále jako v případě například nezaplacení pojistného. Pokud skutečně nemáte důvod předpokládat, že jste obdržel dávku neoprávněně a někdo to zjistil, můžete případně kontaktovat úřad, který Vám dávku poskytl a zjistit si, jak před lety postupovali.

Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.118.223 Blokovat IP

Prosím pomozte
Poradna

Prosím pomozte

24. 12. 2010 14:27

Zdravím,
prosím, existuje někde na internetu seznam azylových domů, které jsou v Praze přístupné? Za odkaz budu moc vděčný. Nebo za informaci, kde jinde se o azylových domech dozvědět.
Předem děkuji a přeju hodně štěstí

Odpovědět | Smazat | IP: 90.178.171.29 Blokovat IP

Re: SP a ZP
Poradna

Radek

25. 12. 2010 21:24

ZP ano, SP ne. Avšak až 3 roky evidence na ÚP, kdy nedostáváte podporu, se vám počítají jako náhradní doba pro důchod. Takže přihlásit se na ÚP se vyplatí, počítejte však s tím, že po vás budou vyžadovat jistou aktivitu při hledání práce. (Pokud byste měla náhodou nárok na podporu, v posledních 3 letech odpracovaný 1 rok, tak spolu s ní budete mít hrazeno i to SP).

Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP

Re: Prosím pomozte
Poradna

Vilém

27. 12. 2010 10:12

Dobrý den,

nejsem si jist, jestli existuje něco jako úplný seznam zařízení v určité lokalitě, například v Praze. Nejúplnější seznam je zřejmě na portálu MPSV.

https://sluzbyprevence.mpsv.cz/index.php?id=71&krj=14&ses=

https://sluzbyprevence.mpsv.cz/index.php?id=71&krj=14&slu=15&ses=

V zásadě by měli mít kompletní informace o azylových zařízeních na území obce obecní úřady, v Praze městské části a snad na magistrátu za celou Prahu.

Odpovědět | Smazat |

 

 

 

 

Re: Re: Re: Pozitivní názor na organizaci

(Jaromír, 30. 10. 2010 18:07)

Rovné postavení vůči zaměstnavateli bude mít nezaměstnaný v kapitalismu jedině tehdy, až bude tolik volných pracovních míst, kolik je lidí bez práce. Jenže proč by pravice o takový stav usilovala, když pravicoví politici slouží zájmům zaměstnavatelů a těm co možná nejvyšší míra nezaměstnanosti vyhovuje. To se jim pak velmi snadno diktují mzdové a pracovní podmínky a maximalizují zisky!
A ještě jedna podmínka by pro rovnost obou skupin musela platit - zaměstnanci by museli mít stejné právo, tedy právo dát padáka svému zaměstnavateli.

Přestaňte už prosím věřit pošetilcům, kteří chtějí vlastnit svět a ani pak nebudou mít dost! Nebo jste taky bláhově podlehnul jejich propagandě, že budete-li ještě lépe pracovat a podporovat je, časem se dostanete k jejich výhodám? Opravdu si neuvědomujete, že přesně tento typ člověka potřebují nejvíc, neboť jim slouží nejefektivněji? Nebo že byste byl rovnou jedním z nich, politicko/ekonomických oligarchů? To bych se pak snahou s Vámi polemizovat nezdržoval, nemělo by to smysl...

Odpovědět

Re: individualita

(Vilém, 30. 9. 2010 11:15)

Michale
Na jednu stranu píšete, že tady někdo brečí, ale pokud vím, v ČR si nejvíc ze všech stěžují velmi bohatí a těm to kupodivu nikdo nevytýká, naopak všichni se nad nimi dojímají, až kvůli jejich pohodlí stát likviduje základní práva ostatních. Zvykněte si na to, že ani lidi bez práce nemusí být zticha, když někdo ohrožuje jejich zájmy, a to mnohem podstatnější zájmy než u těch ukřičených zbohatlíků.

Za druhé je zřejmé, že k hledání zaměstnání musí mít člověk prostředky. Jestliže skončí pod mostem, do práce se nevrátí.

Pomoc jen nesmí být tak výhodná, aby bylo všeobecně lepší nehledat práci, ale to nikdo nechce a už to tak dávno není. Na druhé straně pokud se vynakládají miliardové prostředky na úřady práce a proudí sem prostředky ESF, právem chceme, aby směřovaly k pomoci těm, kvůli nimž jsou údajně vynakládány.

Pokud jde o to sdružování - sami si posoudíme, co je přijatelné a kdy se máme spojovat do skupin a vystupovat proti skupinám, které lidem bez práce už dávno beztrestně škodí. Jestli Vám to nevyhovuje, nemusíte do našeho hnutí vstupovat. ;-)).

Odpovědět

Gratuluji ke vzniku organizace na pomoc nezaměstnaným.

(Josef Kopal, Jablonec nad Nisou, 29. 9. 2010 16:35)

Již v období 1. republiky existovalo u nás jedno z nejmasovějších hnutí nezaměstnaných v Evropě. Např. 15.-16. března 1931 se sjelo do Prahy na Celonárodní sjezd nezaměstnaných 1000 delegátů. Tento sjezd žádal zrušení gentského systému podpory v nezaměstnanosti a plnou státní podporu pro všechny nezaměstnané. Zákon o tzv. gentském systému podpor v nezaměstnanosti schválilo Národní shromáždění ČSR 19.7.1921. Poskytování podpor bylo přeneseno na odborové organizace, jimž stát dodatečně hradil část nákladů. Zákon vstoupil v platnost 1. 4. 1925. Vládním nařízením z 23. 12. 1924 byl nejvyšší státní příspěvek k podpoře v nezaměstnanosti stanoven na 12 Kč denně.
Domnívám se, že i současné hnutí na podporu nezaměstnaných by mělo vypracovat nějaký základní návrh na změnu současných zákonných úprav, týkajících se nezaměstnaných, které, jak se domnívám jsou jedny z nejrepresívnějších v Evropě (délka podpůrčí doby v nezaměstnanosti, automatické přiznání podpory nezaměstnaným absolventům škol, výše podpory v nezaměstanosti, daná nízkou procentuální výměrou z prům. platu v posledním zaměstnání, velice nízká úroveň životního minima (2020,- Kč, pokud nezaměstnaný nesouhlasí s otrockou prací za defakto minimální mzdu), úvahy o doplnění zdravotního a sociálního pojištění, daného zákonem o nový, třetí druh povinného pojištění a to pojištění proti nezaměstnanosti, které by musely odvádět všechny ekonomicky aktivní subjekty na vytvoření dostatečných zdrojů ke krytí nákladů na nezaměstnost. Dále prosazování hesla, že za své nezaměstnání nenese odpovědnost pouze dotyčný nezaměstnaný, ale že při deficitu více než půl miliónu pracovních míst, je z rozhodující části za způsobený stav zodpovědná celá společnost.
Bude také třeba uvažovat o potencionálních spojencích v politických stranách, zde vidím určité možnosti účastnit se voleb na kandidátkách levicových stran a to zejména KSČM a možná i ČSSD. Také by, alespoň v prvních fázích utváření Hnutí nezaměstnaných bylo vhodné obrátit se o pomoc v odborných otázkách na některé stranické experty na sociální politiku těchto politických stran. Hodně úspěchů ve Vaší záslužné práci Vám přeje

J. Kopal, t.č.také nezaměstnaný

Odpovědět

Re: Gratuluji ke vzniku organizace na pomoc nezaměstnaným.

(Vilém Gutfreund, 29. 9. 2010 18:59)

Zdravím Vás, pane Kopale,
máte pravdu, hnutí nezaměstnaných bylo velmi aktivní a hodláme na to navázat. Kupodivu jste první Severočech, který se ozývá, přestože si právě od tohoto regionu mnoho slibujeme.

Vzhledem k tomu, že máte zjevně velmi podobné názory jako naše hnutí a rozsáhlé znalosti, bylo by dobře, kdybyste se připojil a podílel se na sestavení dokumentu s požadavky, který právě chystáme.

Zahájení politické činnosti předpokládáme už v říjnu, jakmile bude předložena vládou avizovaná novela zákona o zaměstnanosti do sněmovny.